Home Sport Що таке струбцина та як вона працює

Що таке струбцина та як вона працює

by buma888

Струбцина – незамінний інструмент при проведенні різних робіт. Якщо потрібно надійно зафіксувати матеріал, наприклад для свердління або шліфування, то на допомогу приходить струбцина Bessey. Цей інструмент широко використовується для столярних, слюсарних та зварювальних робіт, коли є необхідність скріпити деталі між собою або зафіксувати їх до поверхні.

Що таке струбцина, які бувають види, як вибрати модель і як нею користуватися, ми розповімо у цій статті.

Струбцина це інструмент для тимчасового кріплення деталей між собою або фіксації їх до поверхні. Струбцина складається з рами, що надає їй жорсткості, і рухомого механізму із затискачем, який може регулювати відстань кріплення від поверхні, гвинта або важеля для фіксації та пружини.

Найміцніші струбцини виготовлені зі сталі або чавуну. Якщо роботи не припускають посиленого тиску або великих ваг, то цілком можна обійтися і полегшеними варіантами, виготовленими з алюмінію, дерева чи пластику.

Основна функція струбцини – звільнити руки майстра. Зовні інструмент схожий на слюсарні лещата з кріпленням рукоятки до столу, але його розміри менші, а міцність значно нижча. Сила стиснення струбцини не зрівняється з щипцями і безпосередньо залежить від її конструкції та функціоналу.

Щоб майстер міг виконувати потрібні маніпуляції з матеріалом, достатньо щільно закріпити їх на рамі струбцини та затиснути гвинтами у потрібному положенні.

Де і для чого використовуються струбцини?

Струбцина незамінна при склеюванні. Особливо, якщо це потрібно зробити під кутом, кутова струбцина або важлива точна підгонка та вивіряння елементів. Також струбцина дуже зручна для тривалої фіксації, яка потрібна для повного висихання клею.

  • Струбцини широко використовуються і при зварюванні, де через міцність фіксації та високих температур точне кріплення просто необхідне.
  • При розпилах та шліфування пружинні зажими звільняють руки майстра і дозволяє зафіксувати деталь у максимально зручному положенні.
  • Залежно від сфери застосування інструмент може відрізнятися за матеріалом виготовлення та конфігурації.

Види струбцин за принципом дії

Залежно від виду завдань вам знадобляться різні моделі струбцин.

Так, наприклад, затискна корпусна струбцина допоможе зафіксувати елементи на косих та паралельних поверхнях.

Працюючи з металевими деталями найшвидше захоплення забезпечує магнітна модель. Вона чудово підходить для зварювальних робіт.

Безгвинтова гідравлічна пружина зафіксує деталі за допомогою механізму, схожого на домкрат, а вакуумні вироби можуть з’єднати відразу пару деталей, два листи МДФ, наприклад.

Використовуйте гвинтові струбцини для фіксації невеликих заготовок, і сталеві – для роботи з великими та важкими деталями, що потребують високої сили захвату.

Деякі види діяльності вимагають використання кількох струбцин для максимально точної та тривалої фіксації великих елементів.

Розміри струбцини також підбираються під види робіт.

Чим більше деталь, яка потребує фіксації, тим більше має бути глибина і ширина затиску.

Також при виборі враховуйте вигляд матеріалу. Так, м’яке дерево вимагатиме невисокої сили стиснення і, можливо, використання спеціальних ущільнювачів, щоб уникнути псування матеріалу та появи вм’ятин. А важкий метал, навпаки, вимагатиме щільного примикання затиску та високої сили стиснення та тиску.

Leave a Comment

@ ANews – Alabama state news, 2022.